Pomimo gorących danych o inflacji w USA, w piątek dolar miał trudności ze znalezieniem popytu, a indeks dolara amerykańskiego (DXY) zakończył drugi tydzień z rzędu na minusie. Indeks pozostaje stosunkowo cichy poniżej 106,00 w poniedziałek, ponieważ inwestorzy czekają na publikację przez ISM raportów PMI dla przemysłu i usług za lipiec. W europejskim wykazie gospodarczym pojawi się czerwcowy wskaźnik bezrobocia. We wtorek we wczesnych godzinach handlu w Azji Bank Rezerw Australii ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Tymczasem kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe spadły między 0,4% a 0,5%, co wskazuje na ostrożny nastrój na rynku na początku tygodnia.
Wcześniej tego dnia wskaźnik PMI dla przemysłu NBS w Chinach wyniósł 49, co sugeruje, że aktywność biznesowa w chińskim sektorze produkcyjnym skurczyła się w lipcu. Wskaźnik PMI dla Przemysłu spadł do 53,8 z 54,7 w czerwcu.
Dane z USA pokazały, że wskaźnik cen na konsumpcję osobistą (PCE) wzrósł w czerwcu do 6,8% w ujęciu rocznym z 6,3% w maju. Bazowy indeks cen PCE, preferowany przez Fed wskaźnik inflacji, wzrósł do 4,8% z 4,7% w tym samym okresie. Benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych, która w zeszłym tygodniu spadła o prawie 4%, utrzymuje się na umiarkowanych dziennych zyskach na początku poniedziałku, pomagając dolarowi zachować odporność na rywali.